4 niedziela zwykła - 30.01.2022

Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Modlimy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć będą odprawiane o godz. 7:30. 9:00 i o godz. 18:00. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.
  2. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Szczególnie pamiętajmy o naszych Siostrach Kapucynkach.
  3. pierwszy piątek miesiąca (4 lutego) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić rano na Mszy św. o godz. 7:00 a także popołudniu od godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, których domy nawiedziliśmy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Niech Bóg Swoim błogosławieństwem wspiera wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrysti lub kancelari parafialnej.
  6. Na stoliku w kruchcie kościoła znajdują się kalendarze naszych pielgrzymów rowerowych na Jasną Górę. Parafianie, którzy potrzebują kalendarz na bieżący rok mogą bezpłatnie taki kalendarz otrzymać.
  7. Intencje do modlitwy na miesiąc luty: papieska intencja: za siostry zakonne i kobiety konsekrowane z wdzięcznością za ich misje i odwagę, aby nadal poszukiwały odpowiedzi na wyzwanie obecnych czasów. Parafialna: o trwałość rodziny - związku mężczyzny i kobiety.
  8. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza RUTKOWSKIEGO, l. 89 z Warszawy, Bolesława PIEŃKOWSKIEGO, l. 92 z Nowego Zglechowa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…