3 niedziela zwykła - 23.01.2022

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary poprzez lekturę tekstów natchnionych.

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  2. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające we wtorek, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
  3. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  4. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
  5. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym czasie składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

24.01 – Poniedziałek    od g. 16:00 ul. Akacjowa (2 księży)

25.01 – Wtorek            od g. 16:00 ul. Mińska, Bankowa, Latowicka (2 księży)

26.01 – Środa              od g. 16:00 ul. Tartaczna i Spokojna (2 księży)

27.01 – Czwartek         od g. 16:00 ul. Kołbielska (2 księży)

28.01 – Piątek              od g. 16:00 ul. Modrzewiowa, Nowa, Sosnowa, Konopnickiej

i Zacisze

29.01 – Sobota             od g. 9:00 Osiedle przy Kołbielskiej: ul. Szkolna, Polna,

Gnoińskich, Środkowa i Krótka

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tym tygodniu od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9:00. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na remont dachu, odnowienie muru wokół kościoła i spłatę pożyczki pomp ciepła i fotowoltaiki. Dokładny plan kolędy można znaleźć również w naszej parafialnej gazetce, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława MICHALIKA, l. 88 z Kątów. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…