Święto Chrztu Pańskiego - 9.01.2022

Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  2. W dzisiejszą niedzielę kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
  3. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym czasie składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

10.01 – Poniedziałek    Wojciechówka (1 ksiądz), Boża Wola i Swoboda (2 ksiądz)

11.01 – Wtorek            Zglechów, Truszczyn (1 ksiądz),  Krzywica, Strugi Krzywickie (2 ksiądz)

12.01 – Środa              Kąty, (2 księży), Żakówek (2 ksiądz)

13.01 – Czwartek         Nowodwór (1ksiądz), Zalesie (2 ksiądz)

14.01 – Piątek              Wólka Dłużewska (2 księży)

15.01 – Sobota             Siennica, ul. Mińska od strony Pogorzeli do kościoła, ul Leśna, Widokowa i Południowa (2 księży)

17.01 – Poniedziałek    Borówek, Dąbrowa, Nowe Zalesie (1 ksiądz), Gągolina (2 ksiądz)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na remont dachu, odnowienie muru wokół kościoła i spłatę pożyczki pomp ciepła i fotowoltaiki. Dokładny plan kolędy można znaleźć również w naszej parafialnej gazetce, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

1. Robert ŻARNOWSKI, kawaler z parafii św. Michała w Mińsku Mazowieckim i Ilona KOŁODZIEJCZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Aleksandra ZIELIŃSKIEGO, l. 90 z Warszawy, Kazimierę JURKOWSKĄ, l. 96 ze Zglechowa i Piotra OKLESIŃSKIEGO, l. 31 z Siodła . Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…