Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 2.01.2022

Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

1. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych, Kół Rodzinnych i Koła Dziecięcego.
  2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  4. Serdecznie zapraszamy na Siennicki Orszak Trzech Króli dnia 6 stycznia. Wymarsz spod Urzędu Gminy o g. 15.00. Po pokłonie Trzech Króli wspólnie kolędujemy w kościele a potem cieple przekąski i orszakowe pamiątki na dziedzińcu.
  5. pierwszy piątek miesiąca (7 stycznia) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić na Mszy św. o godz. 7:00 a także popołudniu od godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  7. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym czasie składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

03.01 – Poniedziałek       Pogorzel: ul. Ogrodowa, Leśna Letniskowa, Parkowa, Polna (2 księży)

04.01 – Wtorek                Nowa Pogorzel (2 księży)

05.01 – Środa                   Bestwiny (1 ksiądz), Lasomin (2 ksiądz)

07.01 – Piątek                  Nowy Zglechów i Zagórze (2 księży)

08.01 – Sobota                 ul. Strażacka, Kwiatowa, Wierzbowa, Wrzosowa, Agawy (2 księży)

10.01 – Poniedziałek       Wojciechówka (1 ksiądz), Boża Wola i Swoboda (2 ksiądz)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na remont dachu, odnowienie muru wokół kościoła i spłatę pożyczki pomp ciepła i fotowoltaiki. Dokładny plan kolędy można znaleźć również w naszej parafialnej gazetce, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

1. Robert ŻARNOWSKI, kawaler z parafii św. Michała w Mińsku Mazowieckim i Ilona KOŁODZIEJCZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę MAKOWSKĄ, l. 47 z Siennicy, Anielę PIEŃKOWSKĄ, l. 82 z Nowego Zglechowa, Irenę MICHALIK, l. 90 z Pogorzeli i Kazimierę DOMAŃSKĄ, l. 97 z Siennicy. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...