Niedziela Świętej Rodziny - 26.12.2021

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

1. 31 grudnia, kiedy kończy się rok kalendarzowy, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”.
  2. W sobotę, 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i o godz. 18:00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi.
  3. W niedzielę, 2 stycznia 2022 roku odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych, Kół Rodzinnych i Koła Dziecięcego.
  4. Intencje do modlitwy na styczeń: Papieska Intencja ewangelizacyjna: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa a ich prawa były respektowane. Ogólna : Aby życie Maryi było dla nas wzorem macierzyństwa i wiary.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki św. Rodziny na każdy dzień.
  6. Z dniem 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii.

28.12 – Wtorek            Żaków (2 księży) blok od godz. 16:00

29.12 – Środa              Łękawica (1 ksiądz), Budy Łękawickie, (2 ksiądz)

30.12 – Czwartek         Pogorzel, ul. Mińska (2 księży)

31.12 – Piątek              Świętochy (1 ksiądz), Nowodzielnik (2 ksiądz)

03.01 – Poniedziałek    Pogorzel: ul. Ogrodowa, Leśna Letniskowa, Parkowa, Polna (2 księży)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na remont dachu, odnowienie muru wokół kościoła i spłatę pożyczki pomp ciepła i fotowoltaiki. Dokładny kolędy plan można znaleźć również w naszej parafialnej gazetce, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza JENDĘ, l. 67 z Dąbrowy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…