Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela adwentu - 23.12.2018

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

 1. W zakrystii można nabyć świece adwentowe na stół wigilijny. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
 2. W dniu dzisiejszym można zaopatrzyć się w Światło Betlejemskie. Zabierzmy je do swych domów, aby rozświetliło nam Boże Narodzenie.
 3. Zapraszamy jeszcze jutro w wigilię na ostatnie w tym adwencie roraty na godz. 06:45. Wieczorem nie będzie Mszy św.
 4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiarowane choinki i prace przy dekoracji kościoła.
 5. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Życzymy aby każda Wieczerza Wigilijna upływała w atmosferze miłości, pokoju i przebaczenia.
 6. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24:00. Pół godziny przed Mszą św. będziemy śpiewali kolędy.  Taca z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze Św. w Boże Narodzenie będą sprawowane o godz.  00, 11:00, 12:30 i 18.00.
 7. drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dani ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w Diecezji. Odbędzie się również błogosławieństwo owsa.
 8. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.
 9. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
 10. Niedzielę św. Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę, 30 grudnia. Na sumie odbędzie się błogosławieństwo Rodzin. Tego dnia odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych i Róż Rodzinnych.
 11. 31 grudnia, kiedy kończy się rok kalendarzowy, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd oraz wspólne kolędowanie a także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2019 r. Jednocześnie Ks. Proboszcz i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej zapraszają do udziału w konkursie "Międzypokoleniowe kolędowanie" - zgłoszenia są przyjmowane do 30 grudnia w Gminnej Bibliotece w Siennicy. Szczegóły na 4 stronie naszej gazetki parafialnej.
 13. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siennicy zwraca się z prośbą o przekazanie mebli pokojowych oraz stołu z krzesłami dla rodziny potrzebującej z terenu naszej gminy. Informacja pod nr tel. (25) 757 22 64.
 14. Zarząd i rodzice zawodników PKS „LIFE” Siennica zapraszają na DOROCZNY BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w dniu 19 stycznia o godz. 20:00 w budynku ZS w Siennicy. Koszt balu 250 zł. od pary. Gwarantujemy wspaniałą zabawę przy muzyce zespołu HORUS, dania ciepłe, przystawki, ciasta, owoce i napoje. Zapisy u p. Stanisława na hali sportowej lub pod telefonem: 504 793 606. Przed zabawą zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. (niedzielną) o godz. 19:00.
 15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Antoniego KOTA, l. 77 z Jędrzejowa i Eugenię PAJDA, l. 89 z Bożej Woli. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 16. Z dniem 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii.

28.12 – Piątek                      Żaków (2 księży), blok od godz. 16:00

29.12 – Sobota                     ul. Strażacka, Kwiatowa, Wierzbowa, Wrzosowa, Agawy (2 księży)

    31.12 – Poniedziałek             Świętochy (1 ksiądz) Nowodzielnik (2 ksiądz)

02.01 – Środa                      Wólka Dłużewska (1 ksiądz), Kąty, (2 ksiądz)

03.01 – Czwartek                 Nowa Pogorzel (2 księży)

04.01 – Piątek                      Łękawica (1 ksiądz), Budy Łękawickie (2 ksiądz)

05.01 – Sobota                     Siennica, ul. Mińska od strony Pogorzeli do kościoła, ul Leśna, Widokowa

i Południowa (2 księży)

07.01 – Poniedziałek            Pogorzel ul. Mińska (2 księży)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i spłatę kredytu. Dokładny kolędy plan można znaleźć również w parafialnej gazetce a także na naszej stronie internetowej.