2 niedziela adwentu - 5.12.2021

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj - prowadzi je ks. Piotr NOWICKI, pallotyn.

Zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Panem Bogiem. W niedzielę nauka rekolekcyjna jest na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z naukami będzie o godz. 9:00, 11:00, 16:00, 17:15 i 18:30. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu Bożego Miłosierdzia i przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

1. Dzisiejsza niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach są zbierane ofiary do puszek na ten cel.
  2. Od dzisiaj rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  3. Akcja honorowego krwiodawstwa trwa dzisiaj w godz. od 9.00 do 13.00 w tutejszym zespole szkół. Należy spożyć lekki posiłek i mieć dokument tożsamości.
  4. W środę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w trzeci dzień rekolekcji tj. o godz. 9:00, 11:00, 16:00, 17:15 i 18:30.
  5. W czasie rekolekcji są jeszcze wolne intencje. Chętnych do zamówienie Mszy św. zapraszamy do zakrystii.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję "Choinka Dobroci". Przypominamy, że gotowe paczki należy przynieść do salki przy zakrystii do 12 grudnia. Kto nie zdążył wylosować bombki, a chciałby wesprzeć akcję, to będzie mógł przynieść do kościoła słodycze. W holu przy wejściu będzie wystawione pudełko, gdzie będzie można złożyć dary. Bardzo dziękujemy za waszą dobroć. Niech Pan Bóg wam wynagrodzi
  7. Roraty w tym tygodniu są odprawiane w poniedziałek, wtorek o : 9:00, w środę o godz.: 18:30, w czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w sobotę o godz. 18:00.
  8. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę CIEŚLAK, l. 95 ze Świętoch, Bożenę MICHALAK, l. 62 z Siennicy, Feliksa ZAGRABSKIEGO, l. 89 z Zalesia, Genowefę JURKOWSKĄ, l. 88 z Zalesia, Zbigniewa TKACZYKA, l. 69 z Drożdżówki Mariannę SZUMIŃSKĄ, l. 82 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…