Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

34 niedziela zwykła - CHRYSTUSA KRÓLA - 21.11.2021

Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny).

 1. Jest to równocześnie dzień kiedy wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ze względu na tytuł naszego kościoła. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 (ok. godz. 10:00) zapraszamy do naszego kościoła na koncert kwartetu smyczkowego w ramach Festiwalu Artystycznego Powiatu Mińskiego. W programie piękne dzieła muzyki klasycznej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 5. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 7. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 28 listopada po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Przemysława Króla z parafii Matki Bożej Pompejańskiej, który będzie głosił kazania i po Mszy Świętej będzie zbierał ofiary do puszek na budowę Świątyni. Przyjadą również dwie osoby, które będą rozprowadzać nowenny pompejańskie, książki, obrazki, różańce w formie cegiełki. Prosimy o wsparcie tej nowej budującej się Świątyni na warszawskim Żeraniu.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
 10. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janusza ZAWOLSKIEGO, l. 75 z Siennicy, Mariannę JARZĘBSKĄ, l. 102 z Krzywicy i Stanisławę GÓRNICKĄ, l. 99 z Warszawy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…