Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 niedziela zwykła - 14.11.2021

Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

 1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 2. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.
 3. Chór Kanon z Gminnej Biblioteki Publicznej i Zespół Sienniczanki z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siennicy zapraszają na „Koncert piosenki wojennej Polski”. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 17:15 w naszym kościele.
 4. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę św. na godz. 18:00. Po Mszy św. odbędzie się podział na grupy. Obecność obowiązkowa.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie dzień kiedy wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ze względu na tytuł naszego kościoła. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 8. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne. Można to uczynić w zakrystii czy kancelarii.
 9. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 10. Uprzejmie prosimy o wynoszenie kwiatów nie do kontenerów tylko obok a doniczki plastikowe też w inne miejsce.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.