Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 niedziela zwykła - 07.11.2021

Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

 1. W dniu dzisiejszym wolontariusze z Fundacji Dzieci Chorych i Niepełnosprawnych "Bożydar" im. Maksymiliana Kolbego prowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz ciężko chorej Karolinki, która przy wielu wrodzonych wadach i po operacji stabilizacji kręgów nie radzi sobie z samodzielnym oddychaniem. Prosimy o wsparcie akcji, której środki zostaną przeznaczone na rehabilitację dziewczynki. Z serca dziękujemy.
 2. We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 4. W czwartek przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Ta rocznica skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i o godz. 18:00.
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej serdecznie zaprasza na V Siennicki Koncert Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się 11 listopada br. o godz.15.00 na terenie Zespołu Szkół w Siennicy. W programie m.in. wspólny śpiew przy ognisku, grochówka i kiełbaski. Szczegóły na 4 stronie gazetki.
 6. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 18:00. Po Mszy św. odbędzie się podział na grupy. Obecność obowiązkowa.
 7. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy jeszcze wypominki roczne.
 8. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 10. Prosimy o zgłaszanie intencji na dwa tygodnie przed odprawieniem Mszy św. abyśmy mogli umieścić je w gazetce parafialnej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Albinę SABAK, l. 67 z Siennicy. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…