Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 niedziela zwykła - 31.10.2021

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.

 1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy jeszcze wypominki roczne i jednorazowe. (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 2. Jutro, 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 11:00 (na cmentarzu) i o godz. 18:00. O godz. 10:30 z kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz parafialny. Po Mszy św. odbędą się modlitwy połączone z czytaniem wypominek jednorazowych. Następnie poświęcenie nowych pomników. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych.
 3. Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY) będziemy przeżywali we wtorek, 2 listopada. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o 9:00 procesja żałobna po cmentarzu przykościelnym połączona z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominek jednorazowych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będziemy spowiadać rano o godz. 7:00 a popołudniu od godz. 17:00.
 5. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 7. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 8. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej informuje, że w dniu dzisiejszym i 1 listopada na cmentarzu parafialnym w Siennicy zostanie przeprowadzona kwesta na renowację zabytkowych nagrobków.
 9. Intencje do modlitwy na listopad: Papieska Intencja ewangelizacyjna: aby osoby cierpiące na depresję otrzymali pomoc i dostrzegali Boże światło przywracające chęć do życia. Intencja parafialna: o dar życia wiecznego dla zmarłych, w tym zmarłych członków Żywego Różańca.
 10. Prosimy o zgłaszanie intencji na dwa tygodnie przed odprawieniem Mszy św. abyśmy mogli umieścić je w gazetce parafialnej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.