Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 niedziela zwykła - 24.10.2021

Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.
 2. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 3. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.
 4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 5. W poniedziałek, 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 11:00 (na cmentarzu) i o godz. 18:00. O godz. 10:30 z kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz parafialny. Po Mszy św. odbędą się modlitwy połączone z czytaniem wypominek jednorazowych. Następnie poświęcenie nowych pomników. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych.
 6. Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY) będziemy przeżywali we wtorek, 2 listopada. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o 9:00 procesja żałobna po cmentarzu przykościelnym połączona z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominek jednorazowych.
 7. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej informuje, że w dniach 31 października i 1 listopada br. na cmentarzu parafialnym w Siennicy zostanie przeprowadzona kwesta na renowację zabytkowych nagrobków.
 8. Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej zostało laureatem Nagrody Powiatu Mińskiego LAURA za 2019 rok w kategorii działalność społeczna na rzecz wspólnoty powiatowej. Szczegóły na 4 stronie gazetki.
 9. Prosimy o zgłaszanie intencji na dwa tygodnie przed odprawieniem Mszy św. abyśmy mogli umieścić je w gazetce parafialnej.
 10. Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Tomasz ZAWADKA, kawaler z parafii Starogród i Klaudia KUŹMIŃSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiesława OZIMKA, l. 82 z Żakowa, Grażynę SOBICH, l. 58 z poza parafii, Władysława SADOWSKIEGO, l. 96 z Siodła i Bolesława MILEWSKIEGO, l. 86 z Siodła. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…