Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 niedziela zwykła - 17.10.2021

Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

 1. Serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na „Pokutny Marsz Różańcowy” ulicami Siennicy w intencji naszej Ojczyzny. Marsz dobędzie się o godz. 16:00. Wyruszamy z dziedzińca kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz.17:30.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII szkół podstawowych, klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 18:00 a po niej spotkanie informacyjne.
 3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
 4. W piątek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948.
 5. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 7. Zapraszamy członków Kół Różańcowych, Róż Rodzinnych i Róży Dziecięcej oraz wszystkich czcicieli Maryi na Maszę św. w niedzielę 24 października o godz. 12:30. Po mszy spotkanie z zaproszonym gościem i modlitwa różańcowa. Prosimy  o przyniesienie Kapliczek z wizerunkiem MB Szensztackiej.
 8. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:

- pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły

- z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic

- tajemnice muszą być zapowiadane.

 1. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 2. Prosimy o zgłaszanie intencji na dwa tygodnie przed odprawieniem Mszy św. abyśmy mogli umieścić je w gazetce parafialnej.
 3. Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

Zapowiedzi przedślubne

 1. Tomasz ZAWADKA, kawaler z parafii Starogród i Klaudia KUŹMIŃSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę ROŃDA, l. 82 z Julianowa, Genowefę MACIŻŻEK, l. 87 z Siennicy i Bożenę KULCZAKOWICZ, l. 54 z Dąbrowy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…