Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 niedziela zwykła - 10.10.2021

Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

 1. Przeżywali dzisiaj kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. W związku z dzisiejszym daniem przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. W czwartek (14 października) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół z terenie naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Bożej mądrości.
 3. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 4. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:

- pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły

- z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic

- tajemnice muszą być zapowiadane.

 1. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 2. Serdecznie zapraszamy mieszkańców parafii Siennica na „Pokutny Marsz Różańcowy” ulicami Siennicy w intencji naszej Ojczyzny. Marsz dobędzie się w przyszłą niedzielę, 17 października o godz. 16:00. Wyruszamy z dziedzińca kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz.17:30.
 3. Siostry Kapucynki NSJ zapraszają na dzień skupienia, który odbędzie się w domu Sióstr 16 października, w najbliższa sobotę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00. Zaproszenie jest kierowane w szczególności do młodych, którzy poszukują relacji z Bogiem.
 4. Również w niedzielę rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII szkół podstawowych, klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 18:00 a po niej spotkanie informacyjne.
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej informuje, że zakończyły się prace konserwatorskie nagrobka Józefa Kołakowskiego na cmentarzu parafialnym w Siennicy. Nagrobek wykonany z piaskowca wyróżnia się piękną bryłą zwieńczoną krzyżem z roślinnymi zdobieniami. Renowacja została pozytywnie odebrana przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
 6. Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę ŻOŁĄDEK, l. 89 z Pogorzeli. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…