Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela adwentu - 16.12.2018

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe. Prowadzi je O. Krzysztof Kowalski paulin z Jasnej Góry.
 2. Nauki rekolekcyjne w dzisiejszą niedzielę są na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z naukami będzie o godz. 9:00, 16:00 (dla dzieci), 17:00 i 18:30. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu Bożego Miłosierdzia i przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnie dziei Adwentu, na przyszłą niedzielę.
 3. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy w naszych domach.
 4. W zakrystii można nabyć świece adwentowe na stół wigilijny. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
 5. W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” przeprowadza kiermasz bożonarodzeniowy. Zebrane środki będą przeznaczone na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych, które zakończyły już edukację.
 6. Roraty w naszym kościele podczas rekolekcji są odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:00. Natomiast w czwartek i piątek o godz. 6:45 a w sobotę o godz. 18:00.
 7. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Żakowie w dniu 5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, podczas uroczystej Gali Wolontariatu na warszawskiej Pradze, otrzymali z rąk biskupa Romualda Kamińskiego Nagrodę „Skrzydła Anioła” - "za wytrwale wspieranie dzieł Caritas, aktywne działanie. Otoczmy modlitwą wolontariuszy, ich rodziny i opiekunów, prosząc o potrzebne łaski do dalszej posługi na rzecz chorych i potrzebujących.e na rzecz środowiska lokalnego, parafii Siennica i diecezji warszawsko-praskiej”.
 8. Już dzisiaj zapraszamy na wspólne kolędowanie oraz do udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2019 r. Szczegóły na czwartej stronie naszej gazetki.
 9. Bardzo prosimy o podawanie intencji mszalnych na 2 tygodnie wcześniej abyśmy mogli je umieścić na czas w naszej gazetce parafialnej.
 10. W minionym tygodniu odeszy z naszej parafii śp. Bogumiła MICHALCZYK, l. 83 z Siennicy, Stanisława ZIELIŃSKA, l. 94 z Bożej Woli i Albina PRZASNYK, l. 81 z Nowej Pogorzeli. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 12. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.