24 niedziela zwykła - 12.09.2021

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do dawania świadectwa. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy po Mszy św. o godz. 9:00.
  3. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcimy przyniesione przez dzieci plecaki i przybory szkolne.
  4. We wtorek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  6. W piątek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  7. W sobotę 18 września obchodzimy święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
  8. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
  9. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 9:00 i od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  10. Koła Różańcowe zapraszają do wspólnego wyjazdu autokarowego w dniu 25 września br. W programie  Łabunie – miejsce spoczynku ks. Kazimierza Sokołowskiego, Zamość, Zwierzyniec. Koszt ok. 150 zł. Obejmuje  przejazd autokarem, usługę przewodnika  i obiad. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod nr. tel. 695 75 00 85.
  11. Wójt Gminy przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy. Biorąc udział w spisie powszechnym pozwalacie rozwijać się naszej gminie, zmieniać na lepsze otoczenie i warunki do życia dla siebie i swoich bliskich.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

1. Rafał – Piotr LASKUS kawaler z parafii tutejszej i Aneta KOSTKA, panna z parafii Matki Łaski Bożej w Halinowie – zapowiedź I
  2. Jarosław HERDER, kawaler z parafii tutejszej i Weronika KOWALSKA, panna z Celestynowa – zapowiedź I

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława WILKA, l. 84 z Siennicy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…