Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 niedziela zwykła - 05.09.2021

Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

 1. W dzisiejszą niedzielę „Gramy dla Oli”. Jest to charytatywny turniej piłki nożnej dla dzieci i dorosłych połączony z Festynem rodzinnym. Turniej rozpoczyna się o godz. 9:00. Festyn od 12:00. Będą różne atrakcje: dmuchańce, grill, kawiarenka, ciasta, malowanie twarzy, pokaz straży pożarnej i wiele innych. Cały dochód jest przeznaczony na leczenie dla Oli.
 2. Koło Gospodyń Wiejskich Liderki Żaków wraz ze strażakami z OSP Żaków zapraszają wszystkich zainteresowanych oraz chętnych do uczestnictwa w Mszy Świętej Polowej przy krzyżu w centrum Żakowa. Msza św. odbędzie się o godz. 14.00. Następnie odbędzie się Festyn Rodzinno- Integracyjny dla rodzin połączony z dobrą zabawą na powietrzu. Organizatorzy zapewniają wyżywienie. Będzie również możliwość zaszczepienia się w zorganizowanym mobilnym punkcie szczepień przeciwko Covid 19, jednodawkową szczepionką firmy Johnsons. Na festynie będziemy również zbierać pieniądze do puszki dla chorej Oli chorej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 3. Skończył się czas letnich wakacji. Od dzisiaj powraca Msza św. o godz. 12:30.
 4. W dniu dzisiejszym odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 5. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 9:00 i od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 6. W najbliższą środę, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i o godz. 18:00.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 8. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w sobotę o godz. 9:00.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy po Mszy św. o godz. 9:00.
 10. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 11 września (sobota). Koszt 60 zł. Zapisy w salce przy zakrystii po Mszy św. o godz. 9:00.
 11. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.
 12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcimy przyniesione przez dzieci plecaki i przybory szkolne.
 13. Koła Różańcowe zapraszają do wspólnego wyjazdu autokarowego w dniu 25 września br. W programie  Łabunie – miejsce spoczynku ks. Kazimierza Sokołowskiego, Zamość, Zwierzyniec. Koszt ok. 150 zł. Obejmuje  przejazd autokarem, usługę przewodnika  i obiad. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod nr. tel. 695 75 00 85.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Patryk DŁUGASZEK kawaler z parafii tutejszej i Joanna SŁOWIK, panna z parafii MB Królowej Polski w Wołominie – zapowiedź II