Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 niedziela zwykła - 29.08.2021

Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości.

 1. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Pierwszego września będziemy wspominać ofiary II wojny światowej. Obchodząc 82 rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 3. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o 18:00 będziemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 4. pierwszy piątek miesiąca (3 września) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 5. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz. 12:30.
 7. W przyszłą niedzielę „Gramy dla Oli”. Jest to charytatywny turniej piłki nożnej dla dzieci i dorosłych połączony z Festynem rodzinnym. Turniej rozpoczyna się o godz. 9:00. Festyn od 12:00. Będą różne atrakcje: dmuchańce, grill, kawiarenka, ciasta, malowanie twarzy, pokaz straży pożarnej i wiele innych. Cały dochód jest przeznaczony na leczenie dla Oli.
 8. Kancelaria parafialna od 1 września będzie czynna w środę, czwartek i piątek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 10. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 11 września (sobota). Koszt 60 zł. Zapisy w salce przy zakrystii po Mszy św. o godz. 9:00.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Patryk DŁUGASZEK kawaler z parafii tutejszej i Joanna SŁOWIK, panna z parafii MB Królowej Polski w Wołominie – zapowiedź I