Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 niedziela zwykła - 22.08.2021

Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki.

  1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie.
  2. Zapraszamy na Dożynki Gminno-Parafialne w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 na terenie Zespołu Szkół w Siennicy. W planie Msza św. za rolników i ludowy program artystyczny. Również od godz. 15:00 będzie możliwość zbadania pacjenta i zaszczepienia przeciw Covid 19, jednorazową szczepionką Johonson & Johonson.
  3. W czwartek ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i o godz. 18:00. Przy okazji tej Uroczystości Pielgrzymi VIII Siennickej Pielgrzymki Rowerowj zawierzając Matce Bożej wszystkie sprawy dnia codziennego poprzez różne intencje własne oraz intencje wiezione od siennickich parafian pragną Jej za wszystko podziękować, a także przeprosić za słabości każdego dnia i prosić aby nasze rodziny żyły silną wiarą daną nam od naszych przodków, którzy wyznawali ją przez wiele lat i pokoleń.
  4. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 11 września (sobota). Koszt 60 zł. Zapisy w salce przy zakrystii po Mszy św. o godz. 9:00.
  6. Wójt Gminy Siennica przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny. Wyniki spisu mają wpływ na przyszłość naszej gminy, na przyznawane środki finansowe i uruchamiane programy wsparcia dla naszej społeczności. Spisać się można w dowolny sposób – przez Internet, w punkcie spisowym w Urzędzie Gminy lub przez infolinię spisową. W ostateczności można też poczekać na rachmistrza spisowego, jednak na teren naszej gminy jest wyznaczonych tylko trzech rachmistrzów. Udział w spisie jest obowiązkowy, a za odmowę udziału w nim, ustawa przewiduje wymierzaną przez sąd, karę grzywny.
  7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Czesława WILKA, l. 94 z Siennicy i Aleksandra BIELAKOWSKIEGO, l. 81 z Nowej Pogorzeli. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Czesława WILKA, l. 94 z Siennicy i Aleksandra BIELAKOWSKIEGO, l. 81 z Nowej Pogorzeli.  Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…