12 niedziela zwykła - 20.06.2021

Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem.

1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  2. Wójt Gminy Siennica zaprasza dzisiaj na kolejną edycję Siennickich Spotkań Plenerowych. Początek o godz. 15:00.
  3. W środę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
  5. Msza Święta na zakończenie sezonu piłkarskiego oraz z okazji 25-lecia działalności Parafialnego Klubu Sportowego "Life" Siennica odbędzie się w piątek, 25 czerwca o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy zawodników z rodzinami, byłych zawodników i sympatyków Klubu.
  6. Tego dnia kończymy też rok szkolny i katechetyczny. Młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18:00.
  7. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30.
  8. Na czas wakacji zawieszamy emisję naszej gazetki parafialnej, następny numer naszych lokalnych wiadomości ukaże się na początku września.
  9. Zapraszamy chłopców ze szkół średnich na warsztaty kariery i wolontariat. W planie warsztatów: - prezentacje dotyczące wyboru kierunku studiów, - rozmowy z młodymi specjalistami z różnych branż, - wolontariat na rzecz potrzebujących w gminie Siennica. Więcej informacji na facebooku Gminy Siennica oraz facebooku Parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siennicy.
  10. Zapraszamy na VIII Siennicką Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę (11-14 sierpnia 2021). Zapisy przyjmuje pani Katarzyna Padzik telefonicznie 600 752 173. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów odbędzie się 11 lipca br. po Mszy Świętej o godzinie 18.00.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Cezary WOŹNIAK, kawaler z par. św. Józefa w Siedlcach i Kinga JURKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Dariusz – Grzegorz OSICA, kawaler z parafii św. Trójcy w Kołbieli i Kinga Andrzejczuk, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  3. Dariusz KOT, kawaler z parafii tutejszej i Justyna SIKORSKA, panna z parafii Jakubów – zapowiedź II
  4. Patryk – Arkadiusz SAŁAJCZYK, kawaler z parafii tutejszej i Kinga URBAŃSKA, panna z parafii Żuków – zapowiedź II