2 niedziela adwentu - 9.12.2018

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

1. Dzisiejsza niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach są zbierane ofiary do puszek na ten cel.
  2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy w przyszłą niedzielę, tj. 16 grudnia - poprowadzi je O. Krzysztof Kowalski paulin z Jasnej Góry. Już dziś zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Bogiem. W niedzielę nauka rekolekcyjna będzie na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z naukami będzie o godz. 9:00, 16:00, 17:00 i 18:30. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu Bożego Miłosierdzia i przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  1. Od dzisiaj rozprowadzamy świece adwentowe. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  2. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbywa się dzisiaj w godz. od 9.00 do 13.00 w tutejszym Zespole Szkół. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i spożyć lekki posiłek.
  3. Roraty w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00.
  4. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” przeprowadzi kiermasz bożonarodzeniowy. Zebrane środki będą przeznaczone na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych, które zakończyły już edukację.
  6. Bardzo prosimy o podawanie intencji mszalnych na 2 tygodnie wcześniej abyśmy mogli je umieścić na czas w naszej gazetce parafialnej.
  7. Chorych z naszej parafii odwiedzimy w czwartek, 13 grudnia od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych.
  8. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii śp. Jan MLĄCKI, l. 64 z Lasomina, Teresa BAŁDA, l. 75 z Pogorzeli i Jan DRÓŻDŻ, l. 89 z Bestwin. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.