Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 niedziela zwykła - 6.06.2021

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

  1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  2. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30.
  3. Zwracamy się do Was, kochani Parafianie, ze słowami wdzięczności za liczny udział w kolejnej jakże nietypowej procesji Bożego Ciała, która była uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej naszej wspólnoty parafialnej. Pragniemy powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim organizatorom i tym którzy solidarnie wraz z nimi przygotowywali naszą świątynię do tego święta i zadbali o jej jakże nietypowy wystrój, śliczny dywan kwiatowy, adorację Najświętszego Sakramentu i oprawę muzyczną. Jesteśmy przekonani, że udział w tegorocznej procesji poprzez modlitwy obecnych, przyczyni się również do umocnienia wiary, miłości i nadziei wszystkich parafian. Dziękując wszystkim za wszelki poniesiony trud i udział w obchodach tegorocznego Bożego Ciała, z serca Wam błogosławimy.
  4. W piątek,11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post.
  5. W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

  1. Jan ZAWADKA, kawaler z parafii Latowicz i Mariola MAJSZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Kazimierza MROCZKA, l. 68 z Podebłocie, Grzegorza OZIMKA, l. 40 z Bud Łękawickich i Jerzego WILKA, l. 84 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…