Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trójcy Przenajświętszej - 30.05.2021

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

Dzisiejszy dzień jest również dniem dziękczynienia

 1. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Akcji honorowego krwiodawstwa odbędzie się w dzisiejszą niedzielę w godz. od 9.00 do 13.00. Ambulans będzie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć dokument tożsamości.
 3. Serdecznie zapraszamy do świątyni na ostatnie nabożeństwa majowe (dzisiaj i jutro) ze śpiewem litanii loretańskiej. Od wtorku będą odbywały się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30.
 4. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się procesja po dziedzińcu kościoła.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić podczas porannej Mszy św. a także popołudniu od godz. 17.00.
 6. pierwszą sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy po raz drugi organizuje akcję "Dywan kwiatowy" na uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym zwracamy się z prośbą o dostarczenie płatków kwiatów w środę do południa. Płatki posegregowane kolorami prosimy zostawiać w bocznym korytarzyku prowadzącym na zakrystię. W dzień Bożego Ciała zapraszamy także na modlitewno-muzyczną Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się zaraz po uroczystej mszy św. a zakończy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy harmonogram adoracji znajduje się na 4 str. naszej gazetki.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Daniel KIEŁBASA, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna WOJCIECHOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Jan ZAWADKA, kawaler z parafii Latowicz i Mariola MAJSZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I