Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego - 23.05.2021

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

 1. Chór Kanon zaprasza na koncertowe wspomnienie Jana Pawła II z okazji 101 rocznicy jego urodzin oraz upamiętnienie Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się w tym roku. Zapraszamy dziś o godz. 19.00 (po wieczornej mszy św.).
 2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 3. W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 4. W czwartek, 27 maja będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 5. I Komunia Święta uczniów klas III odbędzie się w sobotę 29 maja br. w trzech grupach. O godz. 9:00, 11:00 i 13:00. Szczegółowe informacje przekazali katecheci podczas lekcji religii.
 6. W przyszłą niedzielę, 30 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
 7. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 30 maja po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Akcji honorowego krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę 30 maja br. w godz. od 9.00 do 13.00. Ambulans będzie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć dokument tożsamości.
 9. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 10. Jest organizowana pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej w dniu 5 czerwca br. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod nr. tel. 695 75 00 85.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Daniel KIEŁBASA, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna WOJCIECHOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Alfredę CHMIELEWSKĄ, l. 80 z Cegłowa, Irenę GRZEGRZÓŁKA, l. 87 z Pogorzeli, Żanetę PYZA, l. 36 z Kątów, Stanisława DIUGIEŁ, l. 91 Kątów. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…