6 Niedziela Wielkanocna - 09.05.2021

Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty.

1. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
  2. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.
  3. W najbliższą sobotę do naszej parafii przybędzie ks. Bp Romuald Kamiński, nasz Ordynariusz. Naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania na Mszach św. o godz. 11:00 i o godz. 15:00. W związku z tym w najbliższy wtorek i czwartek dla tej młodzieży odbędą się próby przed tą uroczystością. Grupa s. Justyny, p. Natalii i ks. Darka o godz. 18:30. Grypa s. Pauliny, s. Moniki i p. Roberta o godz. 19:30. Do sakramentu pokuty zachęcamy młodzież by przystępowała w tym tygodniu. A kto nie zdąży to będziemy spowiadali w piątek od godz. 17:00.
  4. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
  5. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie włączona do nabożeństw majowych.
  6. Rocznica I Komunii Świętej uczniów klas IV odbędzie się w sobotę 22 maja br. w trzech grupach. O godz. 9:00, 11:00 i 13:00. Szczegółowe informacje podadzą katecheci podczas lekcji religii.
  7. Jest organizowana pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej w dniu 5 czerwca br. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod nr. tel. 695 75 00 85.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Mirosław BRYŃCZAK, kawaler z parafii Krześlin i Aneta KRUPA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Tomasz – Mariusz RYSIAWY, kawaler z Huty Mińskiej i Marzena WIĄCEK z d. GŁÓWKA, wdowa z parafii tutejszej – zapowiedź I
  3. Dominik – Jerzy GRZEGRZÓŁKA, kawaler z par. tut. I Justyna – Ewelina DZIUGIEŁ, panna z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim - zapowiedź I

9. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę OSTROWSKĄ, l. 56 z Krzywicy, Alicję JANKOWSKĄ, l. 64 z Pogorzeli. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…