Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkanocna - 02.05.2021

Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

  1. Jutro, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze święte zapraszamy o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i o godz. 18:00.
  2. W czwartek, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
  3. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy św. a także popołudniu od godz. 17.00.
  4. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. W naszej parafii będziemy przeżywali odpust. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i o godz. 18:00. W wigilię tej uroczystości, tj. w piątek wieczorem nie będzie Mszy św. na cmentarzu tylko w kościele.
  5. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

 

Zapowiedź

Mariusz – Mateusz KOWALSKI, syn Mirosława i Marioli - Elżbiety w dniu 22 maja 2021 roku ma przyjąć święcenia DIAKONATU – Zapowiedź II.

Kandydata do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakona polecamy modlitwie Parafian.

 

 

  1. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Sabinę PTASIŃSKĄ, l. 94 z Siodła. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…