4 Niedziela Wielkanocna - 25.04.2021

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

1. W dniu dzisiejszym nasz Proboszcz obchodzi swoje imieniny. Otoczmy dostojnego solenizanta naszą modlitwą.
  2. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.
  4. Od soboty, 1 maja zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
  5. pierwszą sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedź

Mariusz – Mateusz KOWALSKI, syn Mirosława i Marioli - Elżbiety w dniu 22 maja 2021 roku ma przyjąć święcenia DIAKONATU – Zapowiedź I.

Kandydata do święceń polecamy modlitwie Parafian.

1. Marek DRÓŻDŻ, kawaler z parafii tutejszej i Justyna – Marianna KRASUSKA, panna z parafii Zbuczyn – zapowiedź II

1. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię ZGÓDKA, l. 77 z Łękawicy i Henryka KOŁODZIEJCZYKA, l. 92 z Bestwin. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…