3 Niedziela Wielkanocna - 18.04.2021

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

1. Zebranie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się dzisiaj o godz. 10:00.
  2. W piątek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  3. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
  4. Jest to również dzień imienin naszego proboszcza Marka. Otoczmy dostojnego solenizanta naszą modlitwą.
  5. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 25 kwietnia po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  6. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 25 kwietnia po Mszy św. o godz. 18:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Marek DRÓŻDŻ, kawaler z parafii tutejszej i Justyna – Marianna KRASUSKA, panna z parafii Zbuczyn – zapowiedź I

1. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mirosława WOŹNICĘ, l. 58 z Żakowa, Krzysztofa KOBZE, l. 60 z Siennicy i Stefanię DRÓŻDŹ, l. 78 z Dąbrowy.  Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…