Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Wielkanocna - 11.04.2021

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

  1. Dzisiaj przeżywamy drugą Niedzielę Wielkanocną czyli Święto Bożego Miłosierdzia. Na godzinę 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne „CARITAS” w naszej Diecezji.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.
  3. Od dzisiejszej niedzieli tradycyjnie śpiewamy godzinki o godz. 7:00.
  4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. Tego dnia zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

 

Zapowiedzi przedślubne

  1. Sebastian SKUPSKI, kawaler z parafii tutejszej i Monika KUREK, panna z parafii św. Józefa w Franciszkowie – zapowiedź II

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego SUJAKA, l. 73 z Wólki Dłużewskiej, Sabinę GĄSKA, l. 93 Siennicy.  Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…