Niedziela Wielkanocna - 4.04.2021

Drodzy parafianie i goście! Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła ta radosna wiadomość. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Taca tego dnia będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. We wtorek po świętach kancelaria będzie nieczynna.
  3. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca tego dnia przeznaczona jest na dzieła charytatywne „CARITAS” w naszej Diecezji.
  5. Od przyszłej niedzieli (niedzieli przewodniej) śpiewamy godzinki - tradycyjnie o godz. 7:00 rano w każdą niedzielę.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Panom za prace przy dekoracji kościoła. Serdeczne podziękowania składamy również naszym siostrom a w szczególności s. Justynie za prace przy kwiatach.
  7. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Sebastian SKUPSKI, kawaler z parafii tutejszej i Monika KUREK, panna z parafii św. Józefa w Franciszkowie – zapowiedź I

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana ANTOSIEWICZA, l. 67 z Siennicy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…