Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Wielkiego Postu - PALMOWA - 28.03.2021

Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. święcimy zgodnie z polską tradycją palmy. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 12:30.

 1. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz.9:00.
 2. Panie z Legionu Maryja w Niedzielę Palmową rozprowadzają palmy.
 3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Rozważania pasyjne w wykonaniu Międzypokoleniowego Chóru Kameralnego Kanon. Rozważania rozpoczną się o godz. 17.30. Zachęcamy tym samym do głębszego przeżywania Męki Pańskiej.
 4. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:
  1. Wielki Czwartek o godz. 18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania, tzw. Ciemnicy (nie będzie Mszy św. o godz. 7:00).
  2. Wielki Piątek zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. W czasie Liturgii Męki Pańskiej wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Ofiary złożone podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  3. Wielką Sobotę Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy świece.

Błogosławieństwo pokarmów dla mieszkańców Siennicy będzie na dziedzińcu kościoła od godz. 8:00 do 9:00 i od 14:00 do 16:00. Od godz. 9:00 do 13:00 będzie święcenie pokarmów w wioskach według tradycyjnego porządku. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzali wodę święconą.

Bardzo dziękujemy p. Józefowi Kopa i p. Pawłowi Broda za ofiarowany paschał na Wigilię Paschalną.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i znalezienia trochę czasu, aby wyrazić wdzięczność Bogu za Wielki Dar Zbawienia.

Siostry Kapucynki zapraszają w Wielki Piątek o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wzorem lat ubiegłych nasze Siostry zapraszają  również w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na „Ciemną Jutrznię” o godz. 7:15.

 1. Niedzielę Wielkanocną Msza Św. z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 06:00. Kolejne Msze Św. w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. II Świąt Wielkanocnych porządek Mszy Św. jak w każda niedzielę. Taca tego dnia będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO. Nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu. Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej. Spis.gov.pl. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępnione.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Bartłomiej SZCZUROWSKI, kawaler z parafii Dobre i Magda STAŃCZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława CHYLIŃSKIEGO, l. 81 z Łękawicy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…