Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Wielkiego Postu - 7.03.2021

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

  1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy do naszej Świątyni dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  2. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich Parafia na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Droga Krzyżowa w piątki o 16:30 dla dzieci i o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Na najbliższej Drodze Krzyżowej o godz. 16:30 dzieci klas IV będą miały wręczone krzyże przez dziadków.

Przez okres Wielkiego Postu nie ma „Godzinek” o g. 7:00.

  1. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  2. W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
  3. Wręczenie dzieciom pierwszokomunijnym Pisma świętego przez ojców chrzestnych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 marca na Mszy św. o godz. 11:00.
  4. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polskiw latach 2015–2020, obecnie dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  5. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do wspólnej modlitwy różańcowej, modlitwy o którą tak bardzo prosiła w swoich objawieniach Matka Boża. Koła Różańcowe w naszej parafii działają od wielu lat. Niektóre z nich nie mają pełnego składu. Osoby starsze odchodzą i potrzebujemy nowych członków. Spotkamy się raz w miesiącu na wymianę tajemnic, a codzienne odmawiamy dziesiątkę Różańca w dowolnej porze. Serdecznie zapraszamy do tej formy modlitwy. Więcej informacji pod nr. tel. 695 75 00 85.
  6. W ostatnim czasie kilku braci z Męskiego Koła Różańcowego odeszło na wieczne spoczywanie w związku z powyższym bardzo serdecznie zapraszamy Panów, którzy chcieliby wziąć udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Spotkania odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:30 w salce obok zakrystii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

  1. Karol ORŁOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Paulina BARANOWSKA, panna z Nowego Miasta n/Pilicą – zapowiedź II