Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

 1. Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do wspólnej modlitwy różańcowej, modlitwy o którą tak bardzo prosiła w swoich objawieniach Matka Boża. Koła Różańcowe w naszej parafii działają od wielu lat. Niektóre z nich nie mają pełnego składu. Osoby starsze odchodzą i potrzebujemy nowych członków. Spotkamy się raz w miesiącu na wymianę tajemnic, a codzienne odmawiamy dziesiątkę Różańca w dowolnej porze. Serdecznie zapraszamy do tej formy modlitwy. Więcej informacji pod nr. tel. 695 75 00 85.
 3. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy do naszej Świątyni dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
 4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi.
 5. pierwszy piątek miesiąca (5 marca) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich Parafia na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Droga Krzyżowa w piątki o 16:30 dla dzieci i o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Przez okres Wielkiego Postu nie ma „Godzinek” o g. 7:00.
 7. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
 8. pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W ostatnim czasie kilku braci z Męskiego Koła Różańcowego odeszło na wieczne spoczywanie w związku z powyższym bardzo serdecznie zapraszamy Panów, którzy chcieliby wziąć udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 w salce obok zakrystii.
 10. W piątek, 12 marca podczas Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 dzieci klas IV będą miały wręczone krzyże przez dziadków.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Karol ORŁOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Paulina BARANOWSKA, panna z Nowego Miasta n/Pilicą – zapowiedź I