Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

  1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dziś do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  2. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich Parafia na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Droga Krzyżowa w piątki o 16:30 dla dzieci i o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Przez okres Wielkiego Postu nie ma „Godzinek” o g. 7:00.
  3. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  4. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 28 lutego po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do wspólnej modlitwy różańcowej, modlitwy o którą tak bardzo prosiła w swoich objawieniach Matka Boża. Koła Różańcowe w naszej parafii działają od wielu lat. Niektóre z nich nie mają pełnego składu. Osoby starsze odchodzą i potrzebujemy nowych członków. Spotkamy się raz w miesiącu na wymianę tajemnic, a codzienne odmawiamy dziesiątkę Różańca w dowolnej porze. Serdecznie zapraszamy do tej formy modlitwy. Więcej informacji pod nr. tel. 695 75 00 85.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.
  6. W ostatnim czasie kilku braci z Męskiego Koła Różańcowego odeszło na wieczne spoczywanie w związku z powyższym bardzo serdecznie zapraszamy Panów, którzy chcieliby wziąć udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Spotkania modlitewne odbywają się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 7:30 w salce obok zakrystii.
  7. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 14 do 17 marca br. Poprowadzi je Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020, obecnie dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marianna WIĄCEK, l. 81 z Siennicy. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…