Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela zwykła - 31.01.2021

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Módlmy się szczególnie dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.

  1. We wtorek, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18:00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają świece od babci.
  3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Szczególnie pamiętajmy o naszych Siostrach Kapucynkach.

Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczona na zakony klauzurowe.

  1. pierwszy piątek miesiąca (5 lutego) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
  2. pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 9:00 i popołudniu od 17:00 do 17:45. W soboty od 8:00 do 9:00. Msze św. w dni powszednie o godz. 7:00 i o godz. 18:00.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę KOWNACKĄ, l. 65 z Żakowa, Barbarę KOT, l. 75 z Warszawy. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…