Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela zwykła - 24.01.2021

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

  1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Chorwacji po trzęsieniu ziemi. Składamy serdecznie podziękowanie za każdą ofiarę.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
  4. W miesiącu styczniu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane tylko rano i nie ma Mszy św. wieczornej.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  6. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mirosława DZIUGŁA, l. 43 z Żakowa, Janinę GŁÓWKA, l. 89 z Bestwin. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…