Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 niedziela zwykła - 17.01.2021

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

  1. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się dzisiaj w godz. od 9.00 - 13.00. Ambulans będzie czekał obok przychodni. Należy mieć dokument tożsamości i spożyć lekki posiłek
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W środę przypada 3 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji, ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla Niego.
  4. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  5. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Chorwacji po trzęsieniu ziemi.
  7. W miesiącu styczniu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane tylko rano i nie ma Mszy św. wieczornej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień
  10. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego OSICĘ, l. 78, Tomasza SZCZEPANIAKA, l. 32 z Wojciechówki. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…