Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela św. RODZINY - 27.12.2020

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

  1. Dzisiaj na sumie odbędzie się błogosławieństwo Rodzin. Natomiast po Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych i Róż Rodzinnych.
  2. 31 grudnia, kiedy kończy się rok kalendarzowy, podczas Mszy św. o godz. 17:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”.
  3. W piątek, 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i o godz. 18:00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać na każdej Mszy św.
  4. pierwszą sobotę miesiąca o godz.17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza ZWIERZA ,l. 82 z Nowodzielnika. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki św. Rodziny na każdy dzień.