2 Niedziela Adwentu - 06.12.2020

1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj - prowadzi je Kanonik Mariusz Nakonieczny, proboszcz parafii bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie.

Zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Panem Bogiem. W niedzielę nauka rekolekcyjna jest na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z naukami będzie o godz. 9:00, 16:00, 17:00 i 18:30. Będą również Msze św. transmitowane. W niedzielę o godz. 9:00, w poniedziałek o godz. 18:30 a we wtorek i środę o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu Bożego Miłosierdzia i przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

1. Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne na Mszy św. o godz. 11:00 otrzymają medalik od matki chrzestnej.
  2. Druga niedziela adwentu to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach są zbierane ofiary do puszek na ten cel.
  3. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w drugi dzień rekolekcji tj. o godz. 9:00, 16:00, 17:00 i 18:30
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję "choinka dobroci". Przypominamy, że gotowe paczki należy przynieść do salki przy zakrystii do 13 grudnia. Kto nie zdążył wylosować bombki, a chciałby wesprzeć akcję, to będzie mógł przynieść do kościoła słodycze. W holu przy wejściu będzie wystawione pudełko, gdzie będzie można złożyć dary. Bardzo dziękujemy za waszą dobroć. Niech Pan Bóg wam wynagrodzi!
  5. Roraty w naszym kościele są odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00.
  6. Od dzisiaj rozprowadzamy świece adwentowe. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  7. Bardzo prosimy o podawanie intencji mszalnych na 2 tygodnie wcześniej abyśmy mogli je umieścić na czas w naszej gazetce parafialnej.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława SIKORĘ, l. 77 z Siennicy, Henryka PRZEKWAS, l. 93 z Warszawy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.