1 Niedziela Adwentu - 29.11.2020

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.

1. Od pierwszej niedzieli adwentu rozpoczyna się w naszej parafii akcja „Choinka Dobroci", zorganizowana przez wspólnotę oazową. Losując dowolną bombkę z choinki, każdy dostaje konkretne dziecko, któremu może sprawić radość na święta robiąc dla niego świąteczną paczkę. Gotowe paczki można przynosić do sali przy zakrystii do 13 grudnia. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie
  2. Roraty w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00.
  3. pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będziemy spowiadać rano o godz. 7:00 a popołudniu od godz. 17:00.
  4. pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Za tydzień dzieci pierwszokomunijne na Mszy św. o godz. 11:00 otrzymają medalik od matki chrzestnej.
  6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy w II niedzielę adwentu tj. 6 grudnia - poprowadzi je Kanonik Mariusz Nakonieczny, proboszcz parafii bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie.
  7. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
  8. Siostry Kapucynki NSJ od przyszłej niedzieli tj. 6 grudnia będą rozprowadzać poświęcone opłatki wigilijne po każdej Mszy Św. w kruchcie kościoła.
  9. Bardzo prosimy o podawanie intencji mszalnych na 2 tygodnie wcześniej abyśmy mogli je umieścić na czas w naszej gazetce parafialnej.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krzysztofa MIKITĘ, l. 61 z Zalesia, Władysławę BADUREK, l. 89 z Kołbieli, Henryka CZYŻA, l. 71 z Gągoliny, Sabinę ŁOBODOWSKĄ, l. 89 z Siennicy i Agatę JANCZAK, l. 38, Z Wólki Sulejowskiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  11. Niech Maryja, Patronka adwentu wspiera wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia.