Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

34 Niedziela Zwykła - 22.11.2020

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

  1. W dzisiejszą niedzielę po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny).
  2. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  3. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 listopada po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  5. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne. Można to uczynić w zakrystii czy kancelarii.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janusz MICHALSKI, l. 59 z Warszawy – Wesoła, Jan DOMAŃSKI, l. 66 z Siennicy i Zdzisław CHLEBICKI, l. 81 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  8. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.