Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 Niedziela Zwykła - 15.11.2020

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

  1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  2. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  3. Ksiądz Biskup Marek Solarczyk obchodzi w czwartek 9 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Biskupa, wypraszajmy dla niego wszelkie potrzebny łaski.
  4. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ze względu na tytuł naszego kościoła. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
  5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.
  6. W tym roku na mocy decyzji papieża Franciszka przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  7. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne. Można to uczynić w zakrystii czy kancelarii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zbigniewa DZIÓGIEŁ, l. 74 z Siennicy. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.