Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 Niedziela Zwykła - 08.11.2020

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

  1. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
  2. W środę przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Ta rocznica skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
  3. Również w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  5. W tym roku na mocy decyzji papieża Franciszka przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  6. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Aleksandra PRZYBYSZA, l. 87 z Zalesia, Teodozję BOŻYM, l. 73 z Mińska Mazowieckiego, Zdzisława GRZEGRZÓŁKĘ, l. 88 z Wojciechówki i Mateusza SKIBĘ, 31 z ośrodka z Kątów. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.