Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 niedziela zwykła - 18.11.2018

Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

  1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków z cmentarza parafialnego w Siennicy organizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej.
  2. Ksiądz Biskup Marek Solarczyk obchodzi jutro 7 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Biskupa, wypraszajmy dla niego wszelkie potrzebny łaski.
  3. W środę w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ze względu na tytuł naszego kościoła. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pamiątkowej tablicy w związku z konsekracją Ołtarza w 2015 roku.
  4. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Pamiętajmy o s. Cecylii, która obchodzi swoje imieniny a także o s. Oldze, naszej organistce.
  5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni i spłatę części kredytu i spłatę części kredytu na ten cel przeznaczonej.
  6. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  7. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne. Można to uczynić w zakrystii czy kancelarii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł pt.: „Jak rozumieć Apokalipsę?” Cykl objaśniający najtrudniejszą księgę Nowego Testamentu rozpoczyna ks. Prof. Waldemar Chrostowski.
  9. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Ryszard KUROWSKI, l. 62 z Nowej Pogorzeli.  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…