OGŁOSZENIA DUSPASTERSKIE

2 niedziela zwykła - 16.01.2022

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

1. X edycja Memoriału, który upamiętnia zmarłego Bartka Filipiaka, byłego zawodnika GKS FENIX SIENNICA a wcześniej PKS Life SIENNICA odbędzie się w dzisiejszą niedzielę. Zmarł on w wieku 20 lat. Początek turnieju o godz. 9:00 w hali przy Szkole Podstawowej w Siennicy. Przewidziana jest loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi upominkami. Całkowity dochód z loterii fantowej i zebranego wpisowego zostanie przeznaczony dla Igorka.
  2. We wtorek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W czwartek przypada 4 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji, ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla Niego.
  4. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  5. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  6. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym czasie składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

17.01 – Poniedziałek      Borówek, Dąbrowa, Nowe Zalesie (1 ksiądz), Gągolina (2 ksiądz)

18.01 – Wtorek               Julianów (1 ksiądz), Kulki (2 ksiądz)

g. 16:00 ul. Słoneczna (1 ksiądz), Zachodnia, Na Wzgórzu (2 ksiądz)

19.01 – Środa                  Drożdżówka (1 ksiądz), Siodło (2 ksiądz)

20.01 – Czwartek            ul. Dłużewskich (1 ksiądz), Dworkowa, Malownicza (2 ksiądz)

g. 16:00 Bloki Nauczycielskie

21.01 – Piątek                 ul. Piaski, Starowiejska (1 ksiądz), Czarnockiego (2 ksiądz)

22.01 – Sobota                Siennica, ul. Ogrodowa, Cicha i Storczykowa (2 księży)

23.01 – Poniedziałek      od g. 16:00 ul. Akacjowa (2 księży)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na remont dachu, odnowienie muru wokół kościoła i spłatę pożyczki pomp ciepła i fotowoltaiki. Dokładny plan kolędy można znaleźć również w naszej parafialnej gazetce, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę WIĄCEK, l. 88 z Nowego Zalesia, Kazimierza MATAKA, l. 80 z Zalesia, Teresę KUĆ, l. 67 z Bud Łękawickich i Marię MIETLIŃSKĄ, l. 75 z Warszawy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…