OGGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie - 16.05.2021

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

1. Jutro przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona metropolii warszawskiej. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i o godz. 18:00.
  2. Trwamy na Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych.
  3. Rocznica I Komunii Świętej uczniów klas IV odbędzie się w sobotę 22 maja br. w trzech grupach. O godz. 9:00, 11:00 i 13:00. Szczegółowe informacje podadzą katecheci podczas lekcji religii.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
  5. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
  6. Jest organizowana pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej w dniu 5 czerwca br. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod nr. tel. 695 75 00 85.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Mirosław BRYŃCZAK, kawaler z parafii Krześlin i Aneta KRUPA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  2. Tomasz – Mariusz RYSIAWY, kawaler z Huty Mińskiej i Marzena WIĄCEK z d. GŁÓWKA, wdowa z parafii tutejszej – zapowiedź II
  3. Dominik – Jerzy GRZEGRZÓŁKA, kawaler z par. tut. I Justyna – Ewelina DZIUGIEŁ, panna z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim - zapowiedź II

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława ZAWADKĘ, l. 101 ze Swobody. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…