Ogłoszenia duszpasterskie - 20.10.2024
XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj z racji III Niedzieli miesiąca w naszej Parafii zbierana jest tzw. „taca inwestycyjna”. Dziękujemy za złożone ofiary.
  2. Na Mszy świętej o godzinie 11:00 do grona ministrantów po uroczystym ślubowaniu został przyjęty jeden kandydat. Dziękujemy za jego wytrwałość i życzymy aby w niej wytrwał służąc Panu Jezusowi przy Ołtarzu. Zachęcamy innych chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów, Zapraszamy na ogłaszane zbiórki ministranckie.
  3. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy Świętej o 18.00. Na gablocie ogłoszeń wywieszona jest lista dla wspólnot chcących prowadzić rozważania różańcowe. Dzieci w szczególny sposób zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16:30.
  4. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie na najpiękniejszy różaniec, rozstrzygnięcie konkursu we środę 30 października, po różańcu o godzinie 16:30.
  5. Młodzieżowa wspólnota Ruchu-Światło Życie oraz Siostry Kapucynki NSJ zapraszają dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w sobotę 26 października o godzinie 16:00 w Sali Wielofunkcyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy. Zachęcamy dzieci do przebrania się za ulubionego świętego lub anioła. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o zapisanie się na bal przez formularz internetowy lub przez formularze rozłożone w bocznym wejściu do kościoła, które wypełnione należy złożyć w zakrystii. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku @Oaza Siennica oraz na plakatach.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy, aby na Cmentarzu Parafialnym odpady naturalne (kwiaty, chwasty, wieńce) składować obok kontenerów (w wyznaczonych miejscach), natomiast doniczki, znicze i inne odpady sztuczne do kontenerów. Dla Parafii taka segregacja odpadów stanowi dużą oszczędność! Bóg zapłać!
  7. Przy gazetkach parafialnych wyłożone są kartki do wpisywania imion naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić w modlitwie wypominkowej. Wypominki roczne to 12 Mszy Świętych zbiorowych w pierwsze poniedziałki miesiąca o 18.00. Wypominki jednorazowe to modlitwy w czasie Mszy świętej na cmentarzu 1 listopada, a 2 listopada w czasie procesji żałobnej. Jeżeli ktoś pragnie zgłosić wypominki zarówno jednorazowe, jak i roczne powinien wypełnić obie kartki. Wypominki przyjmujemy do 1 listopada. W przyszłą niedzielę, 27 października w godzinach od 9.00 do 14.00 oraz 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych w godzinach od 8.00 do 10.45 można również podać intencje wypominkowe  klerykowi w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik Idziemy.
  9. Pompa ciepła w naszym kościele jest już włączona. Zwracamy się z prośbą, aby zamykać drzwi główne i boczne, aż do zakończenia sezonu grzewczego.
  10. Msza św. w intencji Kół Różańcowych zostanie odprawiona  w niedzielę 10.2024 o godz.12:30. Zapraszamy członkówKół Różańcowych, Róż Rodzinnych i Róży Dziecięcej oraz wszystkich czcicieli  Maryi.   Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z zaproszonym gościem i modlitwa  różańcowa. W tym dniu przynosimy Kapliczki  z wizerunkiem Matki Bożej Szensztackiej. Serdecznie zapraszany.