NIEDZIELA,  01.09.2024
XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj na Mszach świętych witamy Tomasza Połomskiego, naszego nowego wikariusza. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Siennickiej w kapłańskiej posłudze.
  2. Dzisiaj, 1 września obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 12.30 sprawowana będzie Msza święta za poległych w obronie Ojczyzny. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. Dzisiaj o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Prosimy, aby dzieci zabrały tornistry i przybory szkolne do poświęcenia. Po Mszy świętej dzieci otrzymają nowe książeczki do wklejania obrazków z uczestnictwa w liturgiach niedzielnych. Od dzisiaj Msza święta o 11.00 będzie z kazaniem dla dzieci.
  4. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. Tradycyjnie o 17.20 odczytamy imiona zmarłych z Wypominek rocznych, a następnie o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę Świętą.
  5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
  6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza św. o godz. 08.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 10.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  7. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w roku 2025 – 10 maja (sobota) na Mszach Świętych o 09.00 i o 11.00, Rocznica Pierwszej Komunii – 17 maja (sobota) o 9.00.
  8. Intencje różańcowe na wrzesień: Intencja papieska -  O troskę człowieka o świat. Módlmy się, aby każdy z nas słuchał sercem wołania ziemi oraz ofiar katastrof ekologicznych , zmian klimatycznych i angażował się osobiście w ochronę świata, który zamieszkujemy. Intencja parafialna -  Módlmy się za liczne powołania kapłańskie i zakonne, aby dobry Bóg przekonywał serca młodych ludzi do szczególnej służby Bogu i ludziom.
  9. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w przyszłą niedzielę, 8 września w godz. 9.00 – 13.00. Należy spożyć lekki posiłek i mieć przy sobie dokument tożsamości.
  10. W przyszłą niedzielę, 8 września po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VIII oraz starszych, którzy pragną rozpocząć cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
  11. Najbliższe Nauki Przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego po zakończeniu wizyty kolędowej. Z nauk mogą korzystać narzeczeni z naszej Parafii, a także wszyscy goście.
  12. W związku, że zwiększa się ilość kapłanów w naszej Parafii od września br. będzie dodatkowa Msza święta w soboty o godz. 8.00 rano. Kancelaria Parafialna będzie czynna bez zmian, z wyjątkiem sobót (od 8.30 do 9.00).
  13. Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy gorąco zaprasza na widowisko teatralno-muzyczne "Wansiele Siennickie" - 7 września o godzinie 16.00 oraz 18.30 (do wyboru) w auli dawnego Seminarium Nauczycielskiego w Siennicy. Wstęp wolny. Mile widziane stylizacje inspirowane mazowieckim folklorem.