NIEDZIELA, 11.08.2024
XIX Niedziela Zwykła

Informacja dla gości, którzy będą z nami spędzali wakacje:
Msze Święte niedzielne i święta nakazane: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.
Msze Święte w dni powszednie: 7.00, 18.00.

Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 jest sprawowana Msza święta już z formularza niedzielnego. W każdą niedzielę na wszystkich Mszach świętych jest możliwość Spowiedzi świętej.

1. W czasie wakacji ogłoszenia i intencje są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii oraz wywieszone na gablocie w wejściu bocznym.
  2. W poniedziałek gościliśmy pątników białostockich i drohiczyńskich, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Składamy Bóg zapłać mieszkańcom Siennicy z ul. Bankowej, Kołbielskiej, Zachodniej, Nowej, osiedla „przy stawie” oraz mieszkańcom Krzywicy, Strug Krzywickich, Julianowa, Wojciechówki, Borówka, Bożej Woli, Kulek, Drożdżówki, Nowodzielnika za posiłki dla pątników. Dziękujemy także Parafianom, którzy przyjęli pątników pod swój dach.
  3. W poniedziałek na naszym Cmentarzu Parafialnym była sprawowana Msza święta za zmarłych. Składamy Bóg zapłać s. Joannie, br. Łukaszowi Padzikowi oraz Maksymilianowi Duszczykowi za przygotowanie liturgii. Dziękujemy również Zakładowi Pogrzebowemu EXITUS (Panom Grzegorzowi Marcowi, Kamilowi Malinowskiemu i Karolowi Maciocha) za namiot, nagłośnienie oraz całoroczną troskę o porządek na cmentarzu. Dziękujemy również Panu Pawłowi Rokickiemu za pomoc.
  4. Dzisiaj Mszą świętą o godz. 7.00 rozpoczyna się XI Siennicka Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Składamy Bóg zapłać ks. Dariuszowi Stonio za opiekę duchową nad pielgrzymami.
  5. W związku z zapowiedzią zredukowania do jednej godziny, usunięcia oceny z religii ze średniej ocen oraz umieszczania lekcji religii na pierwszej czy ostatniej godzinie lekcyjnej, na stolikach za chórem wyłożone są listy na które można się wpisać, by wyrazić swój sprzeciw wobec reformy rządu.
  6. W najbliższy czwartek, 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki naszej Diecezji, jest to święto nakazane. Msze Święte według układu niedzielnego, czyli 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00. Tego dnia na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów z naszych pól, ogrodów i sadów.
  7. 15 sierpnia to również 104. rocznica Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, gdzie na czele Armii Polskiej szedł ks. Skorupka, który zginął udzielając umierającemu żołnierzowi ostatniego namaszczenia. Według relacji żołnierzy tego dnia objawiła się Matka Boża, która chroniła Polaków przed atakiem Bolszewików. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy zginęli broniąc naszej Ojczyzny.
  8. Legion Maryi naszej Parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę, 14 września. Zapisy w salce obok zakrystii w każdą niedzielę około godz. 10.00 lub pod nr telefonu 692 230 466.
  9. Dożynki Gminno-Parafialne odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia w Zalesiu - Msza św. o godz. 15.00. Dożynki Diecezjalne odbędą się w Parafii Dębe Wielkie w niedzielę, 25 sierpnia – Msza św. o godz. 12.00.
  10. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana będzie taca inwestycyjna. Trwa kapitalny remont wejścia bocznego do kościoła.
  11. Zapowiedzi przedślubne:
    - Bartłomiej Sabak, kawaler z Parafii Latowicz i Aleksandra Łukasiak, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),
    - Mateusz Kołak, kawaler z Parafii Kuflew i Julia Wąsowska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga).
    Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
  12. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    ŚP. Annę Rybińską z Siennicy,
    ŚP. Jolantę Marię Witowską z Julianowa.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…