NIEDZIELA, 28.07.2024
XVII Niedziela Zwykła

Informacja dla gości, którzy będą z nami spędzali wakacje:
Msze Święte niedzielne: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.
Msze Święte w dni powszednie: 7.00, 18.00.

Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 jest sprawowana Msza święta już z formularza niedzielnego. W każdą niedzielę na wszystkich Mszach świętych jest możliwość Spowiedzi świętej.

1. Serdecznie witamy wszystkich gości i letników, którzy z nami spędzą wakacje. Przypominamy, że układ Mszy świętych i Kancelarii Parafialnej w czasie wakacji nie ulega zmianie. W każdą niedzielę na wszystkich Mszach świętych jest możliwość Spowiedzi świętej.
  2. Tradycyjnie w lipcu i sierpniu nie będzie wydawana nasza gazetka parafialna. W czasie wakacji ogłoszenia i intencje będą dostępne na stronie internetowej naszej Parafii oraz wywieszane na gablocie w wejściu bocznym.
  3. Witamy serdecznie ks. Tomasza Połomskiego, który od 26 sierpnia rozpocznie w naszej Parafii posługę duszpasterską. Oficjalne powitanie ks. Tomasza w niedzielę, 1 września.
  4. Dziękujemy Paniom z Legionu Maryi oraz Panom za wszelką pomoc okazaną Parafii w tym tygodniu.
  5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
  6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza św. o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  7. W przyszłą niedzielę (4 sierpnia) przybędą do nas pątnicy:
    - pielgrzymka drohiczyńska – przybędzie do nas około godz. 10.00 na śniadanie i odpoczynek (około 300-350 pątników);
    - pielgrzymka białostocka – przybędzie do nas około 17.00 na kolację i nocleg, a następnego dnia o 6.00 będą mieli Mszę święta i śniadanie (około 150-200 pątników). W miarę możliwości prosimy, aby Parafianie mieszkający blisko kościoła udostępnili miejsce na nocleg.
  8. Można zgłaszać intencje na Mszę świętą na cmentarzu 5 sierpnia o 18.00 oraz na Sumę odpustową 6 sierpnia o 11.00. Intencje przyjmujemy w niedzielę w zakrystii, a w dni powszednie w Kancelarii Parafialnej.
  9. Intencje różańcowe na sierpień: Intencja papieska - Za przywódców politycznych. Módlmy się, aby przywódcy polityczni służyli obywatelom, pracując dla dobra wspólnego i troszcząc się szczególnie o najuboższych i tych, którzy stracili pracę. Intencja parafialna- Módlmy się za ludzi pogrążonych w nałogach o łaskę nawrócenia i dalsze życie w trzeźwości.
  10. Zapowiedzi przedślubne:
    - Grzegorz Padzik, kawaler z Parafii Żuków i Natalia Zagrabska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza).
    Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.